ENERGIA PLUS - program priorytetowy NFOŚiGW
Cel:
Celem programu jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko, w tym poprawa jakości powietrza, poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych.
Beneficjenci:
Przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców wykonujący działalność gospodarczą.
Warunki dofinansowania:
1. Dotacja
2. Pożyczka
więcej na:
http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/energia-plus/
Miejski program wymiany pieców węglowych we Wrocławiu – tzw. KAWKA+
Radni Wrocławia przyjęli uchwałę w sprawie „Zasad udzielania dotacji celowej na zadania służące ochronie powietrza, polegające na trwałej zmianie ogrzewania węglowego na proekologiczne”. Uchwała określa wymianę pieca węglowego na:
- podłączenie do sieci ciepłowniczej
- ogrzewanie gazowe
- ogrzewanie elektryczne
- ogrzewanie lekkim olejem opałowym
- pompy ciepła
- inne odnawialne źródło energii
Kto może skorzystać z dotacji?
Beneficjentami dotacji mogą być osoby fizyczne będące właścicielami lub posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości wykorzystywanych na cele mieszkaniowe, położonych w granicach administracyjnych Wrocławia. Dotacja na daną nieruchomość przysługuje tylko raz.
więcej informacji na: www.wroclaw.pl/srodowisko/miejski-program-wymiany-piecow-weglowych-kawka-zasad
LOKALNY PROGRAM OSŁONOWY - Wrocław
Lokalny Program Osłonowy to wsparcie grupy odbiorców energii cieplnej, ponoszących zwiększone koszty grzewcze wynikające z trwałej zmiany systemu ogrzewania oraz zachęcenie mieszkańców Wrocławia do dokonania trwałej zmiany systemu ogrzewania.
Lokalny Program Osłonowy został przyjęty z dniem 05.07.2018r. przez radnych miejskich jednogłośnie. Jest on częścią Wrocławskiego Programu Antysmogowego na lata 2018-2028, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza do wartości mieszczących się w normach. Skierowany jest dla osób, które ponoszą zwiększone koszty grzewcze lokalu związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jeden z systemów niskoemisyjnych.
1. podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej,
2. gazowe,
3. elektryczne akumulacyjne,
4. olejowe (lekki olej opałowy)
więcej na:
http://www.mops.wroclaw.pl/projekty-i-programy/lokalny-program-oslonowy
CZYSTE POWIETRZE - spotkania informacyjne na Dolnym Śląsku
WFOŚiGW we Wrocławiu zaprasza mieszkańców zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania na wymianę pieców i wykonanie gruntownej termomodernizacji domów jednorodzinnych. Od 4 września 2018 r. na terenie Województwa Dolnośląskiego rusza cykl spotkań z mieszkańcami, na których pracownicy Funduszu przybliżą założenia Programu „Czyste Powietrze” oraz wyjaśnią jak będzie można poprawnie składać wnioski.
więcej na informacji na:
CZYSTE POWIETRZE - program piorytetowy
7.06.2018 r. między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a 16 Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska (WFOŚiGW) i Bankiem Ochrony Środowiska podpisane zostało porozumienie w sprawie realizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze.
Za złą jakość powietrza w Polsce odpowiada przede wszystkim spalanie odpadów i słabej jakości opału w domowych, często przestarzałych piecach. Dlatego jednym z elementów koniecznych do poprawy tej sytuacji jest - skierowane do osób fizycznych: właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych bądź realizujących plan budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego - wsparcie finansowe gruntownej termomodernizacji budynku oraz wymiany lub zakupu i montażu niskoemisyjnych źródeł ciepła.
więcej na informacji na: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/
CZYSTE POWIETRZE - spotkanie informacyjne we Wrocławiu
ZAPROSZENIE - walka ze smogiem - program CZYSTE POWIETRZE - spotkanie informacyjne we Wrocławiu - 11 X 2018 (czwartek) godz. 18:00, pl. Solidarności 1/3/5
więcej na:
https://wfosigw.wroclaw.pl/…/a_1319,zapraszamy-wroclawian-n…