IX Kongres Energetyczny - 27 – 28 września 2023 r.

 

Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych zaprasza na IX Kongres Energetyczny pod hasłem przewodnim Transformacja energetyczna sposobem na wyjście z kryzysu. Kongres DISE stanowi cenione międzynarodowe forum dyskusji o najważniejszych wyzwaniach dla polskiej energetyki. Wydarzenie odbywa się co roku z udziałem wybitnych postaci sektora energetycznego z Polski i zza granicy; polityków, top managerów i naukowców. Podczas dwóch dni Kongresu, interdyscyplinarne grono ekspertów będzie poszukiwało najlepszych rozwiązań dla osiągnięcia celów transformacji energetycznej i zapewnienia bezpieczeństwa systemu energetycznego.

 https://dise.org.pl/kongres/

 

 

Czytaj więcej...

Ekspansja na rynki międzynarodowe

Fundacja ECONERGIA od lat współpracuje z WINIARSKI Poland Germany Consult w zakresie implementacji na rynkach zagranicznych sprawdzonych rozwiązań i technologii związanych z bezpieczeństwem energetycznym oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii sprawdzonych w praktyce na rynku polskim.

WINIARSKI Poland Germany Consult oferuje:

• Strategia wejścia na rynek międzynarodowy

• Komunikacja i marketing międzynarodowy

• Doradztwo w zakresie zakładania za granicą firm o odpowiedniej formie prawnej

• Nadzorowanie zagranicznych oddziałów firm

• Dystrybucja towarów i usług z Polski na rynek Unii Europejskiej

• Biuro-Service i Business-Service

• Konsultacje prawno-podatkowe przy współpracy  z uznanymi ekspertami

• Indywidualne projekty

 

więcej informacji na:

https://tradeoffice24.com/

 
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oferuje konkurencyjny i szeroki zakres finansowania przedsięwzięć w szerokim spektrum zagadnień związanych z ochroną przyrody, zrównoważonym rozwojem oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.
 
Obszary finansowania:
 
Czytaj więcej...

Zdrowotne aspekty wentylacji

Wstęp

Dla kogoś, kto interesuje się problemem wentylacji od 25 lat i stale uczestniczy w konferencjach na ten temat oraz praktycznie stara się ten problem rozwiązać jest oczywiste, że ludzie cierpią z powodu tego czego nie widać gołym okiem – z powodu złej jakości powietrza. Postępy w technice wentylacji są wolniejsze niż miało to miejsce w przypadku technologii uzdatniania wody, gdyż w dzisiejszych czasach posiadamy całą gamę różnorakich medykamentów pomagających do pewnego stopnia zminimalizować skutki przebywania w niewłaściwej dla organizmu atmosferze. Nie mniej jednak należy pamiętać o tym, że wszystkie zanieczyszczenia powietrza przedostają się do organizmu drogą powietrzną szybciej niż pokarmową. Dodatkowo swobodna, niekontrolowana dystrybucja powietrza w atmosferze i budynku nie umożliwia, tak jak ma to miejsce w przypadku wody, kontroli składu na poziomie stacji uzdatniania. Z tego powodu powietrze w naszych budynkach badane jest tylko okresowo na zawartość gazu ziemnego a na zawartość CO2, CO, czy NOx i innych szkodliwych czynników nigdy. W przypadku gdy stałe kontrole jakości powietrza nie są możliwe należy koniecznie przyjąć rozwiązania systemowe zapewniające minimum biologiczne dla każdego mieszkańca i zająć się przyczyną leżącą u podłoża problemów zdrowotnych związanych z “syndromem chorego budynku”, a nie ich leczeniem objawowym.

Czytaj więcej...